search Wiedza współpraca wsparcie od 1907

Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe Frako-Term Sp. z o.o

Lokalizacja: Toruń

Poszukujemy osoby na stanowisko Głównej Księgowej / Głównego Księgowego.

Specjalizujemy się w wykorzystaniu technologii kriogenicznych, nadprzewodnikowych i wodorowych w różnych obszarach przemysłu, w tym do racjonalizacji wytwarzania, magazynowania i wykorzystania energii elektrycznej i cieplnej.

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki,
  • Przygotowanie i składanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT),
  • Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych,
  • Tworzenie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu spółki oraz instytucji zewnętrznych (GUS, US, banków),
  • Monitorowanie bieżącej płynności finansowej firmy,
  • Obsługa firmowych rachunków bankowych (polskich i zagranicznych)
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych w firmie,
  • Reprezentowanie firmy podczas kontroli zewnętrznych,
  • Koordynowanie pracy zespołu księgowego,
  • Rozliczanie wynagrodzeń i świadczeń oraz przygotowanie list płac dla pracowników i zleceniobiorców wraz z umowami o dzieło,
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej (m.in. umowy o pracę, świadectwa pracy, zaświadczenia o zarobkach),
  • Sporządzanie dokumentów rozliczeniowych i zgłoszeniowych w programie Płatnik,
  • Sporządzanie deklaracji PIT i PFRON,
  • Rozliczanie dofinansowania w ramach programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (ewidencja czasu pracy dla wykonawców projektów badawczych; naliczanie wynagrodzeń w projektach; kontrola kosztów projektów badawczych; przygotowanie wniosków o płatność, raportów okresowych i końcowych rozliczających

dofinansowanie; monitorowanie stopnia realizacji projektów, kontakt z konsorcjantami w ramach projektu).

 Mile widziane:

  • 2-3 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowej/księgowego,
  • znajomość przepisów księgowych, podatkowych i kadrowych,
  • obsługa narzędzi z pakietu MS Office (głównie Excel) oraz programów księgowych,
  • analityczne myślenie i otwartość na podnoszenie swoich kwalifikacji,
  • bardzo dobra organizacja pracy, inicjatywa i zaangażowanie,
  • otwartość na nowe tematy
  • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność,

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Pakiet medyczny
  • Kartę Multisport
  • Przyjazną atmosferę pracy
  • Możliwość rozwoju zawodowego

CV proszę przesyłać na adres: biuro@frakoterm.pl